| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vážení rodiče, vážení zaměstnanci,
píši Vám asi trochu nečekaně, nicméně včera jsem do rukou předsedy Správní rady PORG Dr. Romana podal svou rezignaci na pozici ředitele společnosti účinnou ke dni 17. ledna 2014. Důvodem jsou naše rozdílné pohledy na směřování a úroveň školy, rozdílné názory na věci pedagogické, rozdílné hodnocení pedagogických pracovníků, přijímacího řízení a podobně.
Nechci zabíhat do detailů, omezím se proto na konstatování, že jaké jsou moje představy - jste mohli (v dobrém i špatném) vidět za posledních 15 let na vlastní oči. Naopak, v čem teď bude PORG jiný či lepší - musí zveřejnit pan předseda Správní rady či nový ředitel sám.
Vzhledem k tomu, že Správní rada i zřizovatel jsou většinově v rukách Dr. Romana, je nasnadě, která z koncepcí má prioritu. Moje nabídka, že PORG vrátí Dr. Romanovi veškeré jím věnované prostředky včetně úroků a bude dál existovat bez jeho vlivu - byla odmítnuta. A protože v mém případě jde o principiální záležitosti - nezbývá než rezignovat.
Jsem hrdý na 15 let, kdy z malé nevybavené poloprázdné školy, kterou jsem převzal s 400t. na účtě a 2. měsíc (srpen 98) neměl na výplaty (a "půjčoval" si na to z nového školného) - je PORG jaký je dnes: jedna z největších českých škol s 860 studenty; 140 zaměstnanců s minimální fluktuací; škola odmítající zájemce do zcela zaplněných tříd; škola na čele rozličných žebříčků vzdělávání; škola, která se ještě stále rozvíjí; škola (3 školy a 2 jídelny), která za poslední tři roky hospodařila z běžné činnosti v přebytcích v desítkách milionů korun.
Ale nejvíce jsem hrdý, že mě 95 % české veřejnosti, a asi i 50 % z Vás, vždy považovalo za majitele PORGu - "ta Klausova škola". Doufám, že i řada z Vás si řekne: "pracoval s takovým nasazením a pro prospěch školy, jako by mu to tam patřilo". Faktem je, že v letech 1998-2007 jsem držel ve zřizovateli jednu dvanáctinu, od roku 2007 nic.
Závěrem: Kdo čte tyto řádky se smutkem či obavami - vězte, že školy jsou velmi konzervativní a setrvačné organizace - navíc jejich úroveň dělají z 90 % učitelé a studenti.
Kdo naopak pociťuje radost či očekávání - vzkazuji mu bohužel to samé .
Zdravím Vás a přeji vše dobré
Václav Klaus

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.