| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nic proti emancipaci, ale....
Občas se zamýšlím, odkud se mé názory vyrojily.
~5~

X generací žen v naší rodině mělo VŠ vzdělání a všechny ,,pracovaly,,.
Faktem zůstává, že pracovat nemusely a své příjmy si spíš uchovávaly jako kapesné. Moje prababička měla Sorbonu, vlastního šoféra, kuchařku a zahradníka. Byla to malířka, která sice občas nějaký obraz prodala, ale rozhodně se tím neživila a nepřispívala do rodinného rozpočtu. Druhá prababička dávala lekce hudby a její choť (majitel továrny) byl rád, že má tak bohulibé ,,zaměstnání,,.
Stejně na tom byly moje babičky i moje matka, která za komunistů trhla rekord, neboť byla zaměstnaná na 16 hodin týdně, což bylo do té doby v naší rodině neslýchané.~;) Ona jako jediná v rodině byla bez služebnictva, na což rodiče mého otce pohlíželi dosti nelibě.
Určitě bych si nedovedla představit, že budu finančně odkázaná na manžela.
Stejně tak si ale nechci představovat, že bych svou práci dělala protože musím zaplatit složenky.
Muž, který za první republiky neuživil svou ženu a děti, byl mužem na spodním patře společenského žebříčku.
Bohužel jsem se od tohoto názoru ještě neoprostila.
~;)


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.