| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Měla jsem v bouračce osmileťáka a zpracovával to asi rok (jel s babičkou po hlavní, a z postranní ze stopkou jim vyjelo auto odbočující do leva - vzhledem k tomu, že tam je fakt stopka, tak naprosto nečekaný).
Syn měl plastiku nosu (jízda sanitkou do nemocnice, rentgeny hlavy, zdlouhavé šití).

Řešili jsme to tak, že jsme se s ním o tom bavili, když chtěl. Jednak potřeboval, abychom uznali jeho strachy a obavy, ale zároveň jsme se ho snažili přesvědčit, že pro bezpečnost děláme dost - a že je dobré, že měl pásy (že nevylítnul z auta), že ať si všimne že auto bylo na odpis, ale třeba naše auto (čtyřkolka) nevlítlo do protisměru, nechytlo smyk, zůstalo stát na místě. Jemu pomohlo rozebrat co se stalo, proč se stalo, a konstatování, že to ještě pořád dopadlo docela dobře. Že to nebyla jeho vina, ani vina babičky. Po čase ho začalo znepokojovat, že si nepamatuje, jak k nehodě došlo - pamatuje si, že vyjížděli z domova a pak že seděl na chodníku ošetřovali ho. Takže jsme vysvětlovali i to, že je to normální, že to byl tak "strašidelný" zážitek, že se hlava rozhodla to zapomenout (on má naprosto sloní paměť, takže to, že najednou si něco nepamatuje, ho šíleně rozhodilo). Musíme jezdit opatrně, ječel i když mi blikla oranžová a já začala prudčeji brzdit. Takže zase vysvětlování, že když mi blikne oranžová, tak musím začít stavět, právě proto, abych nezpůsobila další nehodu, abych nebyla v křižovatce když těm druhým klikne zelená.

Tohle trvalo několik měsíců, pak byl nějakou dobu klid, ale jak se přiblížilo výročí nehody, tak o tom zase několik týdnů poměrně intenzivně mluvil.

Takže za mě - uznat, že to byl nepříjemný zážitek, že má nárok se bát v autě. Vysvětlovat, co vše děláte pro to, aby se to neopakovalo (dám si pozor na náledí, budu jezdit pomaleji, máme pásy / sedačky, máme airbagy, máme bezpečné auto). Bavit se s ním o tom kdykoliv on bude chtít, neodbývat ho, nebagatelizovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.