| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

S dovolením budu reagovat jen na Monty zasvěcené poučení o vývojové psychologii dětí. Nebudu rozebírat to, co mi při jejím čtení už nějakou dobu vrtá hlavou, tak jen ve zkratce - celý konec diskuse se snaží obhájit svými vývody, ne třeba závěry renomovaných psychologů to, že s dítětem se není třeba moc crcat, protože všechno sportovně zvládne. Když pominu ty psychology - něco jako seperační krize v 8. měsíci a proces separace běží až do třetího roku věku, i tak ho mnohé děti nezvládnou a školku ve třech letech nezvládnou, nebo ne do odpoledne. Vezmu to jen lidským citem a rozumem - Monty je typický příklad v dětství citově deprivovaného člověka, který o své deprivaci sice velmi dobře ví, pořád jí lituje, ale vesele to předává dál. Deprivant co nedostal, neumí ani nechce předat dál, i kdyby ho živil Bill Gates a měl času moře. Pro deprivovaného člověka je vrchol výkonu, že se chová k dítěti jako kamarád, protože on to měl doma ještě horší. Pochopitelně takový člověk si připadá jako superrodič, i když mu malé dítě nic moc neříká a je schopen navázat kamarádství až se starším dítětem. Do té doby to řeší různě - fyzickou údržbou dítěte bez crcání, péčí jiných osob.

Rodič ale není a nemá být kamarád, rodič má být pilíř, jistota a to se buduje hodně dlouho, nejen do půl roku nebo roku.
Dovolím si to říct, protože z dětství mám taky podobnou deprivaci, taky podobnou matku, která byla ten kamarád a viděla to jako velký přínos, protože měla naprostou mizernou matku.
Z mého pohledu a pohledu mateřské lásky a jistoty ale byla ještě velmi nedostačující, ten pocit jistoty a pilíře jsem od ní nikdy nedostala, ovšem ona to nikdy nepoznala a nepozná, protože z vlastního pohledu se vybičovala k vrcholnému výkonu mateřství.
Tak jako Monty, která je tu schopná polemizovat o tom, jestli dítě v kojeneckém věku něco moc cítí, nebo že po roce věku už ani matku moc nepotřebuje.
Takhle to končí, předává se to z generace na generaci, každá generace lituje sebe, vybičuje se o stupínek líp, bohužel v rodinách, kde je ta mateřská linie lásky jednou pořádně přerušená, se to nálokdy úplně napraví. Žena neumí být spontánně matkou, tak je přinejlepším kamarád například.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.