| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"zánět rozehnali chlazením a nejspíš i otobacidem"

zánět čeho, zánět jaký a čím způsobený. Pokud v daném případě jde o hnisavý zánět středouší a po paracentese bez výtoku, pak je smysl kapání čehokoli do zevního zvukovodu obskurní a představa, že něco z toho pronikne do středouší je ilusorní.
Pokud by šlo o zánětbubínku (myringitidu), pak v některých případech (při bakteriální, ne tak virové nebo mycoplasmatické etiologii) může lokální atb terapie - např. Pamykin nebo Otobacid - být efektní, stejně jako léčiva s protizánětlivým účinkem jako např. Brufen (Nurofen) podaná celkově nebo boralkohol podaný lokálně (např. ve formě obložků). Pokud po paracentese trvá výtok, pak je někdy vhodná toaleta zevního zvukovodu s pomocí peroxidu vodíku, nadto dle charakteru toho výtoku (např. při pulsatorní sekreci) je třeba další diagnostické rozvahy, pokud dojde k zanícení zevního zvukovodu, je to zase jiná věc. Krom toho všeho jsou i bolesti v uchu, které zánětem vyvolány nejsou, naopak tekutina ve středouší nemusí být provázena bolestí a vyžaduje drenáž, jak je tomu při mediootitis secretorice (glue ear). Vyjmenoval jsem jen nejběžnější záležitosti, ne tak onemconění vzácnější.

Z toho je zřejmé, že pokusy laiků stanovit správný postup nemají příliš šancí na seriosní výsledek a jejich domněnky o smyslu různých vyšetření pomocných a laboratorních (CRP, kultivace a pod.), případně o vhodnosti či nevhodnosti paracentesy jsou natolik mlhavé, že by neměly být aplikovány do praktického použití, aby nezavdaly další problémy dítka (např. záněty zevního zvukovodu po zbytečných vstupech -čištění, kapání - do něj a tak zavlečením další infekce nebo mechanickým poškozením výstelky, případně odmítáním paracentesy s následnou spontánní epitympanální perforací, která zůstane trvalá)

Nic proti tomu, zkouší-li dospělý laickou pomoc sám na sobě, na dětech by se nic ukoušet nemělo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.