| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já mám zkušenost s oběma systémy a těžko říct. co je lepší. V Nizozemí šel syn ve 4 (na den narozenin !) do školy. Výuka byla hodně hravá, bylo to dobře koncipované pro takhle malé děti. Např ta první třída byla vlastně jednotřídka pro 1. a 2. třídu, ti mladší mohli, ale nemuseli pracovat se staršími, byli tak nějak nenásilně vtahováni do jejich aktivit. Učili se písmenka a čísla formou hry, měli fakt vymakané metody. Problém byl, že to pro syna bylo těžké udržet pozornost, vydržet být hodný na jednom místě (i když se hodně pohybovali, měli centra aktivit, hráli si).
V pěti přešel do české školky a to byl šok, nejadnou se po něm nic nechtělo, podle učitelek byli na všechno "ještě malinký" (byla to dost špatná školka, věřím že jsou lepší).
No apak byl další šok s nástupem do školy - strašně rychle probrali písmenka, strašně rychle četli, museli být samostatní, večer spousta úkolů. Syn měl dost velké problémy, zpětně lituju, že jsem ho nějak nepřipravovala doma, ale prostě mi nedošlo, že se to čeká.
V Nizozemí by byl tedy ten přechod takový plynulejší, dítě má dva roky, aby se spoustu věcí nenásilně naučilo a teprve pak se to rozjede natvrdo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.