| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Můj praděda podváděl mou prababičku roky s jinou vdanou ženou, ona byla zřejmě taky taková hodně společenská, zřejmě nebyl jediný její amant. Že by spolu něco počali, to mi není známo.
Prababička to nesla velmi těžce, ale nerozvedla se, ačkoli ona pocházela ze statku a on byl "jen" syn ševce, já si ji pamatuju už jen matně jako velmi malá holčička.
Děda jako jediný syn za to otce těžce nesnášel, protože maminku miloval a viděl, jak moc trpí, ale přesto ho dochovali až do smrti, poslední roky už jako těžce nemohoucího.

Praděda mého muže měl zas děti s dvěma setrama, druhou si vzal až po smrti té první. Tam detaily nevím, krom toho, že dohromady měl asi 10 dětí, některé z toho pomřely...

Můj druhý děda byl zas nemanželský syn - klasika - služka-pán, odložený i se sourozencem do sirotčince, bo jak se to tenkrát jmenovalo, odtamtud ho adoptovala jiná rodina, která vlastní dítě neměla, ten sourozenec tuším v tom ústavu zůstal a jeho další osud nám znám není...

Pokud má někdo naivní představu, že před sto lety byla každá panna až do svatby a pak celý život si manželé byli věrní, tak je na těžkém omylu. To tak nefungovalo nikdy, obávám se.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.