Přidat odpověď
Močový měchýř je barometrem naší duševní vyrovnanosti a našich partnerských vztahů (osobních, rodinných, pracovních i přátelských). Všechny naše nevyjádřené pocity a emoce, nebo třeba potlačené konflikty se později mohou projevit právě zánětem močového měchýře.
Marie Treben na potíže s močovým měchýřem doporučovala celík zlatobýl. Vrchovatou čajovou lžičku (na jeden šálek čaje) zalijeme horkou vodou a necháme 10 minut vyluhovat. Po doušcích vypijeme denně tři až čtyři šálky. Další doporučovanou bylinkou pak je podle této bylinkářky řepík. Příprava čaje je stejná jako u celíku. Čajová směs dle Marie Treben na potíže s močovým měchýřem je následující: vrchovatá čajová lžička jitrocele a mateřídoušky smíchaných stejným dílem, na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme deset minut vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme.
Lichořeřišnice je výborná, osvědčilo se vynechat slazené potraviny a výrazně sladké ovoce. Cukr napomáhá ke množení bakterií. Pít vodu s citrónem (vlažnou, teplou), můžeme přidat špetku skořice. Nebo můžeme podávat homeopatika http://www.kezdravi.cz/oddeleni/250-zanet-mocovych-cest-a-mocoveho-mechyre
Močový měchýř můžeme posilovat například reflexní masáží chodidel (viz obrázek). Reflexní body je třeba denně 15-20krát jemně hladit, nejlépe mezi třetí až pátou odpolední – aktivními hodinami močového měchýře. Málo se ví o tom, že močový měchýř je velký kamarád s mozkem. Proto i potíže v něm (epilepsie, nádory, otoky, atd.) řešíme působením na močový měchýř.
http://www.patakyovi.cz/zony/chodidla.php
Předchozí