| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jejdo,
mám spoustu známých z katolických rodin, mají podobně dětí jako my, a plánují je, největší počet dětí v jedné rodině je 6, přes tu hranici jaksi nejdou, přestože jsou v produktivním věku.

Ona Bible se dá vykládat různě, jde o komunitu, o kněze, jaký má postoj on sám k tomu či onomu...ale přestože občas chodím na bohoslužby, nikdy jsem neslyšela, že by se zakazovala antikoncepce.
Pravda, neznám takové ty hodně specifické větve.

A i kdyby - s Bohem musí mít každý svůj intimní vnitřní vztah a musí ho slyšet on sám...vztah přes prostředníka je vždycky JEN zprostředkovaný. Co když se církev či kněz ve výkladu mýlí?
Někdo tu psal tak krásně o tom, jak ten svůj vztah s Bohem navázal, jak pak přesně věděl, co a jak dělat, jak ty věci, ve kterých neměl jasno, pojmout a postavit se k nim.

Já to taky tak nějak dělám - nechám si poradit v různých věcech, ale nakonec musím mít jasno, že je to moje přání, že uspokojím svoje svědomí, že neporuším ten nejvnitřnější vztah s Bohem, že nezklamu tu důvěru, prostě, že je to jen mé.
A člověk musí počítat i s tím, že udělá chybu, ale pokud to dělá z dobrých vnitřních pohnutek, je to přece v pořádku.
Nejlepší je vnitřní rozhovor s onu Nejvyšší silou...bez zábran a bez nějaké přetvářky s otevřeným srdíčkem...a - bez onoho prostředníka.
~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.