Používám hnědý třtinový cukr doma také proto, že je to šetrnější k životnímu prostředí, jestli se nepletu. Cukrová trtina vyprodukuje mnohem více cukru než u nás cukrovka. Musí se sice dovážet, ale to je asi hlavně lodní "ekologická" doprava. A chudé země mají odběratele na svou produkci.
Ale žila jsem ještě v domnění, že hnědý třtinový cukr je nerafinovaný (nikoli dobarvovaný karamelem, což přeci musí vyjít dráž, rafinovat a pak zkaramelizovaným cukrem dobarvovat) a výrazně zdravější než řepný rafinovaný.
Vitamíny v cukru nehledám
ale minerálům a dalším přínosům melasy jsem neměla důvod nevěřit, spíš jsem neměla vysvětlení proč je tak drahá, když jde o v podstatě o odpad a krmivo pro zvířata. Asi to je fakt jen dobrý obchod.
A mohu se tě ještě zeptat, jak je to s obsahem dusičnanů v např. současné brokolici, květáku, kedlubnách, salátech ? Já osobně kupuji jen tu brokolici, u květáku, kedlubny (asi brzo začnou ředkvičky) sice nemůžu najít hodnoty kolik je tam dusičnanů, ale z různých zdrojů o tom, jak rostliny dusičnany čerpají atd., odhaduji, že hodnoty jsou velké a že to snad ani nevyváží jejich přínos a prostě v zimě květák, salát ani nekupuju. Moc ráda bych věděla víc, abych se zbytečně neomezovala (ledový salát, květák nám chutná a kvůli dusičnanům o nichž vlastně nevím přesná čísla je mám v zimě vyškrtnuté z jídelníčku).