| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Chápu že je to těžké a posílám ~;((
A z těch rad jakože že je matka málo důsledná, příliš skáče kolem apod. si ni nedělej, kdo nezažil takové dítě stěží pochopí.

Radu konkrétní nemám, myslím že je jen potřeba to přežít. Mám taky v některých ohledech "náročné" dítě, záchvaty vzteky jsme mívali taky, ale ne tedy až tak jak to je v tvém případě. U nás to tedy spíš byly nějaké "spouštěče", ale myslím že důvod je podobný, vytrysknutí a nezvládání emocí, uvolnění napětí. Záchvaty nebyly sice až tak časté, ale dost silné, souhlasím že vyřvat nepomáhá, to pak nastupovalo i to blití, měla jsem strach že udusí, nebo měl i dechové "výpadky". Ale s věkm se to hodně lepšilo, řekla by že ty 3 roky byly asi vrchol nejhoršího, pak to začalo polevovat, řekla bych že výrazný přelom byl kolem 5 roku, to už to začal zvládat ty emoce více "rozumově". Od té doby se vpodstatě nevzteká.

Obešla jsem několik psychologů (sice kvůli něčemu jinému), ale zpětně se mi to dalo dohromady. A i přesně sedí to jak jej hned po několika sezeních odhadla logopedka.
Má prý silně dráždivou nervovou soustavu, u něj je to tedy dáno asi nezralostí při porodu (je předčasně narozený), ale myslím že se to může vykytovat u jiných dětí - nesedělo by to na tvoji dceru?

Jinak u psychologa jsem nikdy neplatila, vše šlo přes pojišťovnu, základ je najít dobrého. Já nejdříve na doporučení se šla radit k psycholožce z SVP, u nás velice dobrá praktička, bylo vidět že dětem rozumí a co o synovi řekla perfektně sedělo, dost mi pomohla některé věci pochopit. Nebo spíš bych i řekla srovnat si to v hlavě, a najít jistotu o tom co dělat a že je to tak správně.
Ta mi pak doporučila klinickou psycholožku, i to s ní domluvila, bohužel čekací doby jsou dlouhé. Asi bych ti doporučila to zkusit, nic neztratíš, třeba se něco užitečného dozvíš.

P.S. vlastně mi syna některý tvůj popis připomněl, taky mluví už odmala jak kniha.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.