| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jako bych to psala já, jen s tím, že syn je již ve 4. třídě. Také se sebou neustále bojuji a stále mi to nejde. Syn je pomalý,nepozorný, špatně si pamatuje. Díky super učitelce jsme to ve škole až dosud zvládali, ale bohužel se nestalo to, co tu některé píší, že z toho dítě vyrostlo a zlepšuje se. Naopak, jak je učivo těžší, stále se to zhoršuje. Když šel syn do 1. třídy, žádné problémy jsem neočekávala, jen byl trochu pomalejší. Jenže pomalý zůstal a teď ve 4. třídě začíná nestíhat. Nestíhá zapisovat zápisky, nestíhá písemky např. v matice, i když by to vypočítal dobře,nezapíše si úkoly... Téměř nic si ze školy nepamatuje, takže se to musí doma znovu učit. To ale bohužel všechno nestíháme, to by musel u toho učení sedět každý den celé odpoledne a já s ním (jinak se nesoustředí). Pokud se mu třeba v jednom týdnu díky své práci nemohu věnovat, okamžitě se to ve škole projeví. Známky dostávají do žákovské 1x týdně a on ani neví, že tam nějaké má. Když jsem se ho naposledy ptala, jestli má nějaké nové známky, řekl, že ne a já pak našla 3 čtyřky, pětku, trojku a asi 2 jedničky. Syna jsem objednala do PPP. Počítám s poruchou pozornosti, ale nevím, jestli v tomto poradna něco pomůže.
Příští rok dostanou jinou paní učitelku a moc se bojím, jak to syn zvládne. Ta, co má teď, ho moc podporuje a pomáhá mu. Také se děsím budoucnosti a výběru střední školy. Opravdu se bojím dát syna na učiliště, protože slyším jen samé hrozné zvěsti o tom, co se tam děje. Syn není žádný raubíř, naopak je docela tichý a mírný. Navíc nevím, jestli je řemeslo pro syna s jeho pomalostí to pravé. Aby si vůbec něco vydělal.Velmi hezky kreslí, ale zatím mne nenapadá, jak toho využít.
Radu tedy nemám, ale aspoň víš, že je na tom někdo podobně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.