| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám to doma podobně, celkem 2x a navíc se mi vůbec nechce být zodpovědná za dvě prvňačky, jestli mají hotovo vždy všechno, správně a včas. Ale jednoznačně jsem se rozhodla pro školu.

Holky jsou velmi šikovné, kromě běžných atributů školní zralosti skutečně čtou s porozuměním (oukej, jedna líp, druhá hůř), bezvadně dotáhly několik handicapů – jsou předčasně narozené, nízká porodní váha, navíc bilingvní dvojčata.

Jenže: jsou extrémně drobné (chodíme na endokrinologii), červnové, mají poruchu pozornosti a jedna hůř slyší.

Ale vzala jsem v úvahu:
– vždy budou nejmenší, a to i za rok, mezi dětmi o rok mladšími
– už teď jsou v mnohém napřed před ostatními, a to jej jejich třída výjimečně vyrovnaná, většina dětí má rodiče, kterým záleží na vzdělání a doma s dětmi hodně pracují
– porucha pozornosti je podle mě rodová, já ji mám také a rok čekání ji rozhodně nevyřeší
– tento rok budou mít lepší učitelku než za rok
– tento rok bude ve třídě 16 dětí, příští rok cca 26
– tento rok mají štěstí na výjimečnou studijní skupinu, zatímco příští rok bude několik dětí s ADHD (asi čtvrtina třídy!)
– nevím, jak dlouho tu budu, abych je mohla podporovat, čili každý rok, kdy se stihnou něco naučit, je dobrý. Kamarádce zemřel otec první rok, kdy studovala v zahraničí – kdyby měla odklad, asi nikdy by v cizině nestudovala a patrně by ani neměla vysokou školu (je z jiné země, otec vše rozhodl a zařídil, v její zemi se VŠ platí a to by bez otcovy podpory také nemohla zvládnout). To je sice extrémní příklad, ale i v našich podmínkách se může něco závažně zkomplikovat a ohrozit studium.

Takže to vidím tak, že je třeba rozhodování řešit komplexně, ze všech možných úhlů. Držím palce ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.