| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

veveru dá se koupit pro diabetiky.. sušenky a spol..
ale nevím, jestli už tu někdo zmínil..

já s diabetikem jedním chodil a kamarádka má syna diabetika - ale teda oba na inzulínu, který je to typ nevím... ale co jsem se dozvěděla a pochopila od té známé...

mouka - je jako cukr.. tedy se přepočítává skoro jako cukr - tedy jsou to škroby tedy sacharidy.. a jednou jsem pro jejího syna koupila bebe dobré ráno - označené jako pro diabetiky.. ale byla tam fruktóza.. to říkala, že se počítá stejně jako cukr.. (jen to tedy je asi šetrné) - on ale normální cukr mohl... ale odvážené..
třeba u nás měl normálně dort... odvážili tehdy tuším 100g, co mohl.. tak bylo hodně zeleniny a sýry... to prakticky neomezeně.. ale bacha na tuky...

ovoce omezeně.. to míval a mívá na svačinu - ale menší kus - třeba menší jablko.. a počítali to na body... - ten dort 100g byl třeba 1 bod, to menší jabko taky...
ta zelenina to měl na doražení, tam tolik sacharidů není..

já třeba sladím stévií.. dá se to do tvarohu a spol.. já to používám proto, že je nekalorická.. ale je právě přírodní a vhodná i pro diabetiky.. upéct se s tím dá prakticky cokoliv.. třeba kynuté buchty.. na celou várku mám jen lžičku cukru a to proto, aby mi vzešlo droždí, tvaroh i těsto doslazuju už stévií.. a není problém můžou to jíst i děti... i diabetici.. ale bacha - spočítat tu mouku..
pokud mu vadí mléčné výrobky, tak by to bylo horší, musela bych udělat nádivku třeba z ořechů.. a dosladit stévií..
ta stévie se dá koupit prášková na pečení i tekutá.. na slazení.. je to malá lahvička.. za asi 70 Kč, ale my už ji máme doma skoro rok.. protože 1 kapka je za kostku cukru.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.