| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Když v Polsku, nebo v Anglii napíšeš něco naším psacím písmem z r. 1932, tak na tebe koukají jako na relikvii.
Ujasnila jsem si, že syn se bude učit psát CS. Písanky paní Lencové jsou o x tříd výš, než ty, které učí klasické písmo.
Přečíst po x lidech psací písmo je zhola nemožné. Ještě se mi ale nestalo, že bych nepřečetla písmo tiskací.
Stejně na něj přechází už na druhém stupni mnoho dětí.

Naprostým nesmyslem je, že děti, které se toto písmo učí, neumí číst písmo psací. Učí se to a je to i v osnovách druhé třídy.
To ovšem některým diskutérkám uniklo.
Aneb, nevím o tom nic, sama to písmo neznám, pletu si ho s jiným fontem, nikdy jsem neviděla písanky pro 1,2 a 3 třídu, ale radím. Nechápu.~e~

Písanky jsou dražší, ale mnohem kvalitnější.
Školy nemají peníze a nechce se jim ani platit za další vzdělávací kurzy pro učitele.
Učitelé se nechtějí učit nic nového a jedou ve svém zajetém, 80 let starém typu písma. Týká se to bohužel i jiných předmětů, kde výuka ustrnula a učí se jak za krále Klacka.
Tohle všechno jsou pro mne argumenty, které jednoznačně dávají zelenou písmu CS.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.