| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Danulu,
Noemi je jedno z mála jmen, které to -i má už v základním tvaru, což je fajn. Ale většina ženských jmen končí v základním tavru na -a a je tedy tendence oslovovat s -o na konci, což ale ne všem vyhovuje. Mně by třeba u jmen Noemi i Mia chyběla možnost si s tím jménem "hrát", ale zase chápu, že právě proto někdo taková jména dává, aby vlastně ta možnost nebyla.
Jinak mně se třeba hodně líbí jméno Nikol a jsem si jistá, že dát ho své dceři, budu jí říkat Nikolko, Nikuško, Niky úplně stejně, jako kdyby se jmenovala Nikola, což je ale jméno, které se mi nelíbí vůbec, stejně jako oslovení Nikolo ~d~.
Dagmar taky nebudu říkat Dagmar, i když se mi to jméno líbí, ale líbí se mi takhle napsané, ne jako oslovení.
Nebo ta Kora, co se tu teď řeší. Koro je hrozně tvrdé, oslovení "Kora" je jak na psa, ale Kori se mi líbí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.