| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

V tvém případě ANO! Ikdyž obecně spíš pak pes poslouchá cvičitele, protože ho cviky učil a hlavně ten člověk si umí získat u psa respekt, zná psí chování, prostě v tom u mí chodit, kdežto majitel očividně ne.

Mám doma dvě děti (ročáka a pětiletku) a 4 psy, další na cestě :). Ale mám hlídání, manžela poctivě úkoluju ikdyž protestuje, psy mám jako makačku a zároveň relax. Jo a mám podobně prdlé plemeno jako dobrman a nejmladší má 10 měsíců... ale mám opravdu veliké zkušenosti a psi jsou mým životem a přesto když jsou třebě děti za sebou pořád nemocné nedávám to....neumím si to moc představit s tvým počtem dětí a jedním dobramanem, kterého sis nepořídila. Tam bych šoupla psa do výcviku hned - tobě to zachová duševní a fyzické zdraví a psovi otevře vrátka do výcviku - psi výcvik pokud se dělá aspoň průměrně dobře milují!!! Představ si, že se jí někdo kdo psům rozumí, umí naplnit jejich potřeby atd. věnuje denně! Bude mím asi i možnost se vyběhat s jinými psy, pocvičí, zkuste i obrany dobíci je milují. Vybije se, zkrotí, naučí něco nového - v tvém případě jsem 100% pro, ikdyž většině lidí bych doporučila spíše docházet na soukromé lekce a naučit se od píky se psem zacházet. Jenže kde na to vzít čas a nekrást?

Nejlepší co ti doporučím omrkni ty lidi při výcviku psů, jestli cítíš dobrý vztah ke psům, tak psa pošli na prázdniny.

Pak si ale zajednej dostatek lekcí a i další pokračování ve výcviku, měsíc totiž na celý život nestačí.

A na ty ostatní co ti budou vykládat jak psa týráš? A oni ti s ním pomáhají dnes a denně? Já mám 4 takto velké a akční psy, a občas jsem ráda, že jsem ráda.... a psi a děti mi to doma nerozeberou, a to mám opravdu bohaté zkušenosti za 20 let se psy a výcvikem, 10 let chovu, závody, zkoušky, výstavy. A i tak je to někdy na hraně. Neumím si představit tvůj počet dětí, manžela "v háji" a doma mladého dobrmaního puboše! Hráblo by mi jistojistě :).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.