| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mně se nic dobrého ani zlého ve spojení s prarodiči nevybavuje. Babičky nebyly pečující typy, dědečkové nebyli hraví. Vybavuju si jen nudu na povinných rodinných návštěvách, kdy se mě prarodiče z obou stran ptali tak maximálně na prospěch ve škole a jinak se se mnou nebavili.
Ale jak tu tak čtu krásné vzpomínky ostatních, tak si uvědomuju, že "babičkovsko-dědečkovské" vzpomínky plné tepla, pohody a legrace si spojuju se strýcem. On byl tím, kdo mi vynahrazoval nezájem prarodičů.
Věnoval se mi jako nikdo jiný z širší rodiny. Povídal si se mnou, hrál, od něj jsem měla nejmilejší hračku (dodnes ji mám schovanou). Když jsem ji u něj na vsi zapomněla, přivezl mi ji prvním ranním vlakem domů. Vytrhl mi první mléčný zub. Neúnavně pro mě chytal na půdě a na zahradě kočky, abych je pak mordovala a cpala do svetrů a do kočárku. Přivezl mi za vysvědčení křečky. Pamatuju si na to, jak jsem byla ve čtyřech letech s ním a jeho tehdejší přítelkyní na Matějské pouti a pyšně si domů nesla polystyrenovou loutku pštrosa, kterou mi koupili. Často za námi jezdil a coby myslivec a rybář přivážel bažanty, zajíce, štiku, před Vánocemi stromek, v létě mušle z Jadranu. Vyprávěl o mysliveckých rituálech, o tom, kterého známého myslivce kde překvapil kanec. Já mu matlala Niveou jizvu na dlani a snila o tom, že si ho jednou vezmu :-)
Před pár lety zemřel a té dávné, malé holčičce ve mně hrozně moc chybí. Po prarodičích se mi nestýská.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.