| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano, je to moc hezké téma…pro někoho, kdo se může podělit s ostatními o dětství plné lásky a dobroty ze strany prarodičů…..každý takové štěstí však zažít nemohl a nezažil..

K otázce: „co vám dali prarodiče“
Moje odpověď by byla – celkem nic moc.

Ze strany otce dědeček zemřel dávno před mým narozením a k babičce se sice jezdilo, tam byla rozvětvená rodina, ale pro mě to bylo o ničem, nic jsem tam necítila – žádné vřelé vztahy, vše bylo takové vynucené…

Ze strany maminky žili prarodiče odděleně, nebyli rozvedení, ale žili prostě odloučeně – či jak se to dnes říká – děda byl strašně divný, měl svoje známosti a o nás vnoučata se nijak nestaral, neměl zájem….pouze z donucení nějaké návštěvy. Prostě o ničem. Ani telefony kolikrát nezvedal.

Babička s námi bydlela do mých asi 14 let – prostě to byla osoba, která byla v domě přítomna po dobu našich nemocí – aby si moje mamka nemusela brát pořád očr. Jinak žádná laskavost nebo dobrota, prostě bylo zajištěné hlídání a tím to končilo. S mou mamkou i otcem se všichni navzájem strašně hádali – jednou „nemluvil“ otec s babičkou, pak zase mamka s babičkou, dokonce se nebavil nikdo navzájem – i to nebylo výjimkou. Prostě jak psychopati. Jako malá holka si pamatuju scény, kdy se babičkou vláčelo i o zem, aby „konečně vypadla“ atd….Prostě nic moc.
A já jako děcko nic nechápala, jenom jsem viděla, jak na sebe křičí, nadávají si – a měla jsem sto chutí utéct někam hodně daleko…

Bohužel….

proto se snažím pro svoje děti být vždy zde pro ně, vypiplala jsem si je od miminek~;), vozila je, nevyžadovala žádné hlídání, přetrpěla všechny ošetřovačky, abych je pořádně vykurýrovala, vařit jsem se naučila sama, vést domácnost – v podstatě nic jsem si z domu „neodnesla“, žádnou znalost nebo dovednost – vše sama, nikdo mě nic nenaučil. Okolo jídla u nás byly hádky denodenně, že se „zas musí žrát“ apodobně. Prostě hrůza. Hrozně ráda jsem vypadla a zařídila jsem si život podle toho, jak sama chci a cítím – bez hádek, křiku a dusných atmosfér.

Svého manžela miluji a vážím si ho, stojím vždy při něm a on při mně, pomáháme si a jsme si oporou.~s~ Doufám, že moje děti budou jednou moct říct, že si od nás jako od rodičů odnesly lásku a cit. Což já nemůžu říct ani o rodičích ani o prarodičích – jenom moje maminka se trošku snažila to vynahradit – ale už bylo pozdě, byla jsem dospělá, měla jsem svůj život. Ale k mým dětem se chovala moc hezky...takže moje děti na babičku (jako mou mamku) pěkné vzpomínky mají.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.