| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Při popisovaném rozsahu moc v milion nevěřím.

Jinak do rekonstrukce baráku a zahrady se dá narvat jakákoli částka.

Tj. je to spíš obráceně, řekneš si kolik máš, a pak řešíš, do čeho se můžeš pustit.

Ono bestie všechno stojí podstatně víc, než si dovedeš představit, pokud jsi zatím nic nerekonstruovala.
Já mám novou střechu (krom trámů), zateplení komplet, okna, elektriku komplet, nové odpady a radiátory (nikoli komplet - tj. nikoli trubky v mědi, nikoli nové rozvody vody - to by bylo asi 50 tis navíc), nové "jen" stropní omítky (stěny ušly - to by bylo počítám tak kolem 30 tis) a bylo to bez pár korun milion. A to fakt žádný luxus.
Nemám ještě koupelnu (střízlivý rozpočet 100.000), nejsou podlahy (tj. jsou tam staré krytiny) - to by bylo tak kolem 30.000, není nic jako podlahové topení (to jsem ceny radši nezjišťovala), nejsou vyvložkované komíny (15.000 Kč za jeden, mám dva), nejsou nové zárubně a vnitřní dveře (při jejich množství cca 100.000), není nový nábytek atd (krom kuchyňské linky), nejsou krbová kamínka (ta jsem chtěla - asi 20.000), není nové zábradlí na schodišti ani na balkóně...
V této ceně není žádná venkovní úprava - to frčí letos - zámkovka 100.000,- Kč, jen to švihne, snad zbyde na novou bránu, rezignovala jsem na systém automatické závlahy a na garážové stání (garáž jako taková je bratru i 300.000, to stání bych snad mohla mít i do 50.000 - chtěla jsem na dvě auta), pitomá teráska mi vychází cca na 20.000 - kašlu na ni zatím... Něco jako bazén teda fakt absolutně neřeším.

Tj. chtít to mít všechno najednou, min. půl milionu dalšího by mě to určitě stálo.
Ale nemyslím, že novostavba je levnější - spíš ideálnější v tom smyslu, že si můžeš udělat vše, jak chceš a nemusíš se přizpůsobovat tomu, co bylo kdysi postaveno.

Jo, jinak, co peníze, ale co ty nervy... Loni jsem se tu hroutila a holky mě utěšovaly, že to dáme... Měly pravdu, barák je krásňoučký, ale mít o půlmilion víc, byly by i ty nedodělky... Cizí lidi si myslí, že je nový (místní samozřejmě ví, že ne). Ale do novostavby na okraji, někde v satelitu, do baráku bez duše, to by se mi teda fákt nechtělo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.