| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"my už si ho nevezmeme, to riziko je příliš velké"

Ježiši Ralzinko a to je fakt takový problém příště zkontrolovat oblečení. ~a~
Já třeba prostě synopvcům a neteřím podobné věci při příchodu odebírám - ať vím kde to je, a a nemusím při jejich odchodu prohledat půl baráku.

Uznávávám že požadavek na náhradu mi sice připadá přehnaný, mně by hanba fackovala, říci si v podobné situaci kdy mi někdo hlídá dítě o náhradu za něco zničeného i kdybych si nakrásně myslela že za to mohou dospělí. Na druhou stranu mně by to asi sourozenec nabídl (taky v podobné situaci nabízím), ale nikdy jsme si v rodině za podobným způsobem zničené věci nic neplatili, ať už za to mohl kdokoliv, nanejvýš děti dostaly nějaké výchovné ponaučení.

Na druhou stranu, kluk je bez rodičů, odkázaný na hlídání, nepíše zda jde o něco vážného, ale může mít strach co bude apod. Ten požadavek je nepřiměřený ze strany dospělých (rodičů, babičky?), ale neznáme okolnosti, třeba jsou na tom finančně špatně, když jsou dlouhodobě v nemocnici asi to nebude žádná sláv, a pro kluka je to potřebný kontakt s nimi... A lidé v krizové situaci někdy reagují i nepřiměřeně, prostě může to být všelijak.

Ruku na srdce copak ani ty nikdy nic nezapomeneš v kapse, znám X lidí co vyprali mobil, peníze aj, nebo jim to spadlo do záchodu či bůhví kam. A on je je ještě fakt prostě děcko. Nezlob se, ale u dítěte které není domácí bych to fakt považovala za odpovědnost dospělých takovou věc zkontrolovat, prostě "připravit na praní" nemusí nutně vědět co to znamená, a i tak prostě mu to nemuselo dojít, nebo zapomněl že ho tam má, možností hodně.

A prostě "trestáte" kluka, za to co vyvolali rodiče. A už tedy ten způsob jak o něm píšeš, no chápu určitou naštvanost, ale stejně..
Nejsou tu tedy detaily, ale kluk se může plácat v dost složité psychické situaci, jde přece i o tvé příbuzné a řešíte "blbej" telefon, a jak si kluk "polepšil" telefonem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.