| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tenhle odstavec je podstatný, nefunguje to, nepracujou, nechodí do školy, říká o cikánech Holomek, studovaný polocikán či napůl Rom, jak se to vezme...Ztracená generace a 80 % lidí cikány nenávidí.
Nutit je povinně, aby chodili do školy atd.
Sobotní MF.



- Svého času jste zaměstnával Romy ve stavební firmě. Jaké máte zkušenosti s jejich pracovní morálkou?

Po pravdě dobré i špatné. Romové se kvůli práci kolikrát ocitnou v neřešitelné situaci, přitom příležitostí je – lesy, černé skládky, úklid… Vrátil jsem se teď z Vysokého Mýta, tam se radnici podařilo zaměstnat asi padesát Romů. Já bych se dokonce přimlouval, aby obce zaměstnávaly na veřejně prospěšných pracích Romy přednostně. Třeba jen pro přivýdělek k dávkám, aby neztratili pracovní návyky. Klidně tomu říkejme pozitivní diskriminace. Byl bych i pro nějaký zákon, který by třebas i násilím dostal děti do dobrých škol. Přinutil rodiče, aby se zajímali o jejich prospěch.

- No právě. Vždyť tu máme generaci třicátníků, kteří mají sotva vystudovanou základku a nikdy neviděli své rodiče pracovat.

To je smutná skutečnost. Já mluvím rovnou o ztracené generaci.

- Ve vašem sdružení se snažíte posilovat identitu etnika. Dokážete však oslovit i tuhle “ztracenou generaci”?

Snažíme se o to. Je třeba ukazovat to, co je na Romech dobré. Mají svébytnou kulturu, jsou muzikální. Já věřím na pozitivní signály směrem k majoritě. Jedním z nich je i světový romský festival Khamoro, který v neděli začíná v Praze. A já mám radost, že to funguje i naopak. Třeba minulý víkend přišlo do našeho Muzea romské kultury v Brně v rámci muzejní noci na patnáct set lidí. I moje dcera Jana se ke svým kořenům musela prokopat. Ještě na vysoké škole měla komplexy kvůli původu a tajila ho. Dnes to muzeum vede, má za manžela čistokrevného Roma, mimochodem skvělého kardiochirurga.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.