| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám syna, který končí druhou třídu. Od podzimu víme že má lehký stupeň dyslexie a dysgrafie, od pátku se k tomu přidala i diagnoza disortografie. V PPP nám doporučili integraci a individuální učební plán. Ale mě se zatím do toho moc nechce. Půl roku má ve škole na základě doporučení z PPP úlevy. Píše diktát poloviční a někdy píše doplňování. Nahlas čte už téměř plynule, občas si domýšlí slova. Textu většinou rozumí, dysgrafie je jasná píše jako prase a ještě ke všemu pomalu takže pak nestíhá. S mluvnicí trochu bojuje, ale není to nic strašného. Proto mě v pátek návrh z PPP na integraci a individuální učební plán dost zaskočil. Domnívám se že to takhle s úlevami zvládá docela dobře, má jedničky, občas dvojky někdy chytne trojku. Na vysvědčení bude mít z Čj asi dvojku, možná paní učitelka přimhouří oči a bude to jednička. Já bych nejraději nechala úlevy a popř. když bude mít problémy ve třetí třídě s vyjmenovanými slovy, tak bych byla pro individuální učební plán. Paní učitelka se přimlouvala za tu integraci. Ale já jsem si vždy myslela že IUP a integrace jsou cílené na děti s vážnými poruchami učení a problémy ve škole.
Chodí na jazykovou školu, kde je náročnější učení, bojím se že mu dají nálepku a už se to s ním potáhne celou základní školou. Školu zvládá, problémy mu dělá jen to psaní a občas ta čeština, s angličtinou zatím dobrý.
paní učitelka by v podstatě jela dál v úlevách - psaní každé druhé věty v diktátu, místo diktátu občas jenom doplňování. S žádným nápravným kroužkem se ve škole nepočítá. Doma s ním pracuji, každý den hodně čte nahlas, dávám mu diktáty, doplňování.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.