| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já mám zkušenosti jak z kempování minimalistického jen s batohem tak i "pohodlňáckého" s autem.

Pokud pojedeš autem a nemusíš brát ohled na váhu, tak nabídka stanů je skutečně široká. Ohledně velikosti - posuzuj podle "ložnice", často se velikost stanů liší hlavně tou předsíní.
Zvolila bych nějaký "zlatý" střed. Pokud tedy nemusíš brát na ohled až tak na váhu tak bych vybrala s předsíňkou. Zvlášť s dětmi je to dobré, že tam máme vždycky naskládané věci - kola, dříve kočárek, taky ty židličky a stůl. Prostě je dobré když třeba jedeš na výlet to tam schovat, nebo když prší. Ale ono často i na to večerní posezení, nás častěji než déšť zaháněli dovnitř komáři.

Jinak karimatky, dělají se nafukovací "pohodlnější". Ale to je požadované míře komfortu. Já dřív spávala jen na alumatce, ale dnes už by má záda tak úplně nesouhlasila.

Spacáky určitě taky, to je podle mně základ. Bez spacáků jsem jezdila jen do tropů. Fakt je potřeba přes noc se "obalit".

Na posezení - stačí i celta, to je takové "trampské". Ale když se to do auta vleze můžete postupně se dovybavit skládacími, nabídka široká, nejlíp seženeš na eshopech pro karavanisty.

Z praktických věcí bych jednoznačně doporučila přenosnou ledničku do auta. V kempu se pak napojíš na el.přípojku i se stanem. To je v létě hned jiný "komfort".

Na vaření bych něco určitě vzala, i pokud nebudete dělat nějaké velké vaření, tak aspoň čaj nebo něco "z pytlíků" se hodí. Buď "klasický" na velkou plynovou bombu, nebo jsou takové malé na cartuše. Taky pak nějaké plastové nádobí, já třeba termohrnek beru vždycky. Ale stačí i klasika "kotlík" či ešus.
Asi zajdi do nějakého obchodu s trampským vybavením.

Z dalšího vybavení nůž, baterku, čelovku.

A jinak myslím že je to super nápad, moje děti to zbožňují, pro děti je to dobrodružství. Akorát tedy doporučuji spíš vyrazit někam alespoň kousek za hranice, rakouské či německé kempy to se nedá s našimi srovnat. A co teprve francouzské.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.