| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Především si myslím, že jsi férová holka~g~~R^, že takto uvažuješ, a moc se mi to líbí.

Pokud jde o věc samu - já za sebe bych do toho nešla, a to z více důvodů.

1. Nejvýznamnějším z nich by bylo, že pokud je otec takový jako popisuješ, tak je za tím zcela jistě manipulace, aby pomocí toho domu mohl "ovládat" své okolí.

2. Jak píšeš, tak "maceška" je hodná ženská, on jí celých 10 let ubližoval, případný soud by pro ni taky nebyl nijak lehký.

3. Otec po Tobě žádá, abys odvedla tu nejšpinavější práci, ale i kdybys to udělala a "šlo to" (což nevím, jestli by vůbec šlo, myslím, že to snad musí udělat ten dárce), tak by dům nebyl Tvůj, ale zas jen jeho, a on by s ním před Tebou mohl mávat chvíli jako s klackem, chvíli jako s návnadou, abys dělala, co chce on.

4. Jestliže s domem je spojena byť morální podmínka postarat se o něj na stáří, tak protože jsi poctivka, tak bys to patrně cítila jako povinnost. Ale představ si starat se o někoho, kdo je třeba nemohoucí - to je náročné i u člověka, který byl celý život fajn a měl Tě rád, ale u někoho, kdo byl celou dobu zlej, si to upřímně neumím představit, byť by to byl můj rodič.

5. Shrnuto podtrženo - je dost velká šance, že bys dopadla tak, že bys odvedla špinavou práci, ublížila macešce a jejímu synovi a rozvrtala vztahy s nimi, dům by stejně nebyl Tvůj a otec by dost pravděpodobně požadoval, abys pro něho "za to" dělala spoustu věcí, které bys dělat nechtěla.

Otec si možná myslí, že prostřednictvím toho domu může "tahat za nitky", aby všichni skákali tak, jak on bude pískat. Prostě počítá s lidskou chamtivostí. Mně takové uvažování strašně vadí a škodolibě si užívám, když někomu takovému jeho plány nevyjdou, protože ten druhý není ochoten i za cenu finanční ztráty přistoupit na jeho hru.

Sama jsem před lety odmítla vlastnit polovinu domu, protože bych ji vlastnila se zlým člověkem, se kterým bych se kvůli tomu domu musela chca nechca stýkat. Takhle jsem se od něho mohla úplně odříznout a můžu říct, že jsem za celou dobu ani jednou nezalitovala.

Přeju Ti, ať se rozhodneš ke své spokojenosti, a moc si vážím toho, že i když by Ti ty peníze mohly pomoct, tak myslíš na macešku a na to, jestli by to k ní bylo fér. ~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.