| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já se přidám sem:

pokud by to bylo tak, že brácha se rozvedl a

a) úplně se vykašlal na bývalou ženu a tři děti, neplatí výživné, nebere si je, třeba ještě "ulil" společný majetek, aby po rozvodu jí nemusel vyplácet, nebo třeba je "vyhodil" z jeho bytu... - prostě choval se jako hajzlík - tak by měl u mě taky konec, klidně bych mu to řekla a velmi podporovala jeho bývalou a klidně se jí stokrát omluvila za to, že je on idiot... Dokud by mu to nedocvaklo a nezačal se chovat jinak, tak bych ho odepsala.

b) o děti se staral dál, platil výživné, vídal se s nima, fungoval jako táta, dokázal s bývalou slušně vycházet, nedělal podrazy a naschvály atd..., tak bych max. vyjádřila lítost, že jim to nevyšlo, ale určitě bych ho neodepsala. Je to jeho věc, pokud se chová slušně, jen chce žít s někým jiným, v pořádku. Byla bych ráda, kdybych mohla synovce a neteře vídat dál a kdybysme s bývalou švagrovou dál vycházeli, pokud jsem s ní už předtím měla dobré vztahy.

Tj. odepsat jen kvůli rozvodu, to určitě ne... Odepsat ho kvůli prasárnám, kterých by se dopouštěl, jistě.

V rodině máme oba případy (ne v nejbližší), na úrovni strýců-tet a vzdálenějších a fakt to tu tak fungovalo. V jednom případě je nová žena součástí rodiny, ve druhém případě zůstala součástí rodiny bývalá žena a muž a jeho nová žena "byli zavrženi" - myšleno, že se jim neděje nic zlého, jenom už nejsou zváni na rodinné oslavy, už spolu nejezdí na společné dovolené, nechodí chlapi na pivo atd...

Po pravdě, oba případy chápu - v tom prvním je nová žena naprosto zlatá a úžasná, má dobré vztahy s nevlastními syny (a teď i vnuky) atdl, v tom druhém případě je nová žena velmi "agresivní v prosazování svých zájmů a potřeb", synové museli tátu dokonce žalovat o zvýšení výživného (ačkoli s novou ženou jezdí několikrát do roka na dovolenou, koupili si chatu atd.), o vypořádání společného majetku se zuřivě soudil...

Každý svého štěstí strůjcem. Chová-li se jako idiot, nevím, proč bych měla stát na jeho straně jen proto, že je můj bratr. (P.S. můj bratr je skvělý a věřím, že podobných prasáren by se prostě nikdy nedopustil)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.