| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milé dámy,

Uznávám, že srovnání použití homeopatických léků a virgule pokulhává.

S tvrzením, že „případů, kdy se lidé uzdraví sami od sebe, není zase tolik“ musím zásadně nesouhlasit. Naopak si myslím, že lidé se daleko častěji uzdraví sami, bez ohledu na to, jaké léky berou (Samozřejmě nemám na mysli akutní stavy ohrožení života). Rýma prostě trvá sedm dní, ať ji léčím nebo ne. Tělo se většinou dovede dříve nebo později ubránit.

Pokud máte exém, alergii nebo astma, tak je naprosto zřejmé, vám v těle špatně funguje imunitní systém. O tom, proč nefunguje správně, bychom se jenom dohadovali, ale předpokládám, že bychom při postupu výběru léku, vycházeli hlavně z tohoto zjištění (tedy „ta paní má špatně fungující imunitní systém“,a ne z toho toho, jaké má kdo vlasy, jaké je nátury nebo jestli mu zuby narostly už v šestém nebo teprve v devátém měsíci.
Docela by mě zajímalo srovnání dvou lékařů. Řekněme, že bychom jednoho člověka poslali ke dvěma, třema homeopatům s týmž problémem. Podařilo by se jim otypovat toho člověka stejně? Není to jen subjektivní záležitost? Klasičtí lékaři by se určitě nezabývali tím, jestli člověk jedl v mládí křídu nebo jak rychle mění názor, ale například laboratorními výsledky, které jsou objektivní.

Ještě bych se ráda zeptala na dobu, za kterou je, podle vás, možné poznat výsledek působení homeopatických léků Znovu jsem si přečetla jeden váš článek a docela mě překvapilo, že nemám očekávat „dramatické zlepšení během několika měsíců“.

Alternativou ke klasické léčbě, ke které jsem ochotna se přiklonit v případě, že klasická medicína selže, je použití bylin nebo třeba totální změna životního stylu.

Důkaz, že homeopatický lék povzbuzuje vlastní uzdravující schopnost organismu , tedy imunitní systém, jsem zatím neviděla. Třeba někdy v budoucnosti dám homeopatii šanci, ale dnes ne.

Pro kolemjdoucího: Docela zajímavé, jenom mám poznámku k té části o novém chemickém fenoménu shlukování molekul. Tento nový fenomén je známý myslím přes 100 let.. Molekuly se shlukují do nejrůznějších forem a vytvářejí například solvaty.

Monika

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.