| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No jejda, vydrbínou bývaly nazvány dcery, když jim koukaly podolky z katí :-) :-) :-)

Jinak já naopak rodilá brňačka, žijící pár let v Praze (po 2 prvních měsících při návštěvě v Brně ragoval na mou mluvu bratr větou: "Ty vole, cajzl přijééél! Poslóché se, jak mluvíš!" což mne rozesmálo, neboť to bylo proneseno čistou plotňáckou brněnštinou). jsem teď v jihozápadních Čechách a mám v tom trochu binec, protože vím, že někde je TEN okurek a jinde TA okurka, ale já nevím kde je jaký rod :-).

Co mi ale rve uši tady, co žiju - a že jsem tu skoro 30 let a STÁLE mi to rve uši, jsou výrazy jako:

Příjdu dýl (ve smyslu přijdu později, zdržím se)
Jdu se smeťma (tedy vynést smetí, odpadky)
Jana Smitků (místo Jana Smitková - a obdobně - všechna příjmení na -ů)
Vyvez ten kolec (jako kolečko např. na zahradě)

Jinak moje děti milují historku, jak jsem se po pár letech práce v družině v Brně přesídlila do Prahy a chudáčky prvňáčky zešokovala první den školy větou "Obujte si papučky".
Chudinkám muselo hlavičkama proletět něco ve smyslu "Nejen, že tu budeme v cizí škole a bez maminky, ale ještě tu na nás budou mluvit cizí řečí!!!" Kulily na mne oči a až jedna odvážná holčička pronesla "A soudružko učitelko, CO si to máme obout?".
To jsem zase na ně vykulila oči já, neboť jsem netušila, JAK jinak pojmenovat to, co se nosí v budově na nohách. Tak jsem se zeptala, jak tomu říkají, ukazujíc na svoje nohy a děti pravily, že BAČKORKY. Tak jsem změnila příkaz na "Obujte si bačkorky", 40 dětiček si s úlevou vydechlo a na 80 nožiček se nazulo 80 bačkorek.... ~t~ ~z~ ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.