| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ty jsi v tomhle ale trochu mimo...

Panebože, i sebevíc milující matka mnohokrát dítěti "dělá zle".
Jen proto, že je dítě momentálně - na pár vteřin či minut nespokojené - tak ho nebudu:
- koupat, když při koupání řve?
- přebalovat, pokud při přebalování řve?
- oblíkat, když přitom řve?
- odsávat mu nosík?
- dávat mu léky?
- vodit ho k lékaři - byť na blbou prevenčku, natožpak na nějaký odběr krve či jiné vyšetření? (moje dítě spolehlivě začne řvát už v čekárně)

Ty prostě nechápeš, že to, že je dítě minutu nespokojené, neznamená doživotní frustraci... Pokud ano, tak s mým dítětem by se nesmělo skoro nic. Jedině snad chovat a kojit (v určitém období). A garantuju ti, že i přesto, že jsem s ním cvičila vojtu, byl (je) extrémně milovaný a za tu hrůzu prvních týdnů života byl vymazlovaný do alelůja. Takže pochybuju, že zrovna z vojtovky bude mít trauma + fakt věřím, že mu to hodně pomohlo.

Ale pravda je, že nemáš-li to jako matka v hlavě srovnaný, tak radši necvič.
Ale nepodsouvej to, že pokud jsme cvičili vojtu, tak dítě sice bude chodit rovně, ale chudák bude mít nějaký trauma. To je ptákovina na n-tou... (navíc já výše píšu, že moje dítě při cvičení vojty se mnou ani neřvalo - pochybuju, že chápalo rozdíl mezi cvičením a třeba převlíkáním). Nechceš mi doufám tvrdit, že tím, že jsem ho převlékala - tj. držela na přebalováku, různě mu zvedala ručičky, hlavičku, otáčela ho atd., jsem mu působila psychické trauma, protože jsem ho omezovala...

Jsem ráda, že je moje dítě "bez následků" a jestli by bylo i bez Vojty, nebo jestli je to zásluha Vojty, to já fakt nemůžu vědět.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.