| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Pokud by bylo opravdu nadané a spádová běžná škola by neuspokojila mé představy..."

Presne tak. Nedá sa totiž odpovedať všeobecne.
Mám doma podľa testov v PPP nadanú dcéru (14) a spádové školy plne uspokojili jej a naše potreby a predstavy. Pritom v PPP vyšlo také nadanie že v podstate v normálnej škole nemá čo hľadať. Vedomosťami bola vždy o hodne napred ale v obdivoch školách (vesnickej malotriedke s 20 deťmi aj vo vesnickej škole s 300deťmi) jej vedeli zabezpečiť vzdelávanie naviac a prístup ktorý vyhovoval. Taktiež ona svojou povahou (hlavne sebadisciplína) sa vzdelávala navyše pomimo školy, baví ju hlavne angličtina v ktorej je fakt dobrá.
Syn (8) je niečo podobné ale overené to nemáme. Má úžasnú pamäť a talent na jazyky, v 8 rokoch konverzuje v angličtine, správne tvorí vety, vyhľadáva v angličtine na internete. To že si "anglicky" niečo hovoril som zachytila ale že je to gramaticky úplne správne mi povedala až moja švagriná vyštudovaná angličtinárka ktorá sa ma pýtala či sa druháci učia predprítomný čas keďže ho môj syn používa. No neučia, majú stále len základy takže syn to musel pochytiť niekde inde (od dcéry? viem že keď hrajú karty alebo hry ktoré sú len v angličtine tak aj oni dvaja spolu rozprávajú anglicky). Chodí do vesnickej malotriedky, je ich 10 detí v triede a majú skvelé učiteľky. Zatiaľ som spokojná a vôbec neuvažujem o prestupe niekam inam.

Na prestup by ma asi najviac nakoplo ak by som videla nejaký problém a neochotu alebo neschopnosť zvládnuť ho od pedagógov v súčasnej škole. Ak by som videla, že dieťa je šikovné a stále nosí zlé známky/poznámky tak by som to riešila spolu so školou a ak by sa to nezlepšilo tak možno aj prestupom.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.