Úplně blbě položená otázka...samozřejmě že to je dobře, že lidi jsou (údajně a dle tabulek) vzdělanější než dřív. Ovšem jaké je potom jejich uplatnění v praxi a v životě? Opravdu je nutno studovat do 27-mi let, aby si pak absolvent šel sednout na tzv. "recepci" (a to ještě bylo nutno na tuto pozici absolvovat výběrové řízení), dřív se říkalo "vrátný" a stačilo základní vzdělání :(((( Nebo dělal brigádu na benzínce 1x týdně a stále ještě mnoho let po škole čekal na to "správné" místo?? Na druhou stranu mi dnes chybí šikovní řemeslníci, technici, tvůrčí lidé - kteří opravdu něco užitečného umějí - po takových je čím dál tím větší poptávka. Takže bych řekla, že v zájmu celé společnosti by nějaká regulace co se vzdělání týče být měla - VŠ by se měly platit a ty nekvalitní školy by samy skončily.
Myslím, že stejný problém způsobil tu obří nezaměstnanost mladých lidí např. ve Španělsku - studují mnoho let - a pak zjistí, že nemají uplatnění.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.