| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Maťo ano, číst jí neuškodí, ani když už to umí. Pamatuju si v první třídě, jak jsem musela pročítat slabikář a učit se slabikovat s ostatními, držet s nimi tempo, přestože jsem doma četla už nějakou dobu celé knihy.
Číst mi vskutku neuškodilo, ani když už jsem to uměla, jen to v této formě bylo jaksi k ničemu.
Někdy procvičování toho, co dítě dávno zvládá, třeba i nekonečné sčítání do pěti, může být ubíjející a demotivační. Některé děti to potřebují - ale taky v rozumné míře, některé to nepotřebují vůbec, potřebují jít dál nebo dělat jiné věci, jinak k počítání dostanou odpor. Syn třeba měl rád matiku, dokud ho nezačali u ní nutit vybarvovat a kreslit. Já nevím, proč je nutné trvat na stejných postupech u všech dětí, cílem by mělo být se něco naučit, ne se to naučit jako roboti všichni stejným způsobem za stejnou dobu.
Asi tohle člověk nedokáže pochopit, když to sám nezažil, jinak si nedokážu vysvětlit takovou míru nepochopení.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.