| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já taky nemám ráda přístup muže k pláči našeho tříleťáka.

Můj přístup je - pokud něco je NE a dítě řve (pláče-vzteká se), protože ono chce ANO, tak já ho nechám řvát, aby se neučil, že si to vyřve. Tudíž mi nevadí, že nějakou dobu pláče, já jsem co nejvíc v klidu, abych svůj stres nepřenášela na něj, snažím se odvést jeho pozornost atd.

Mužův přístup je - raději mu vyhovět, aby neplakal, nesnáší, když malý řve. Když už mě nechce shodit a přes můj zákaz vyhovět, tak raději odejde na druhý konec bytu, aby to neslyšel. KOmentuje spíš směrem ke mě - na to mu vždycky odpovím, že když to umí líp, tak ať si to vezme na starost sám... To samozřejmě taky neudělá.

Jde o situace jako např. stříhání nehtů, dítě se brání, že nechce, utíká, řve - můj muž by mu tudíž nehty radši nestříhal nikdy. A byl by nejradši, abych to dělala já v jeho nepřítomnosti, aby on nemusel být svědkem těch scén :-) Přitom mu sám nikdy nehty nestříhal a žádný konstruktivní nápad, jak to udělat bez pláče, taky nepřednese... Obdobněš návštěvy u lékařů a jiné "nepříjemnosti" jako obouvání nových botů ~t~ Tj. být na muži, tak dítě chodí v sandálkách ještě v prosinci, protože první obutí podzimních botů je "za trest" pro všechny. Já se s tím nepářu, tu máš nové boty, chvilku se povztekej, za 10 minut už je v pohodě a příště už boty si obuje ochotně a bez slz. Muž by ho nejdřív dvě hodiny přemlouval, ať si je obuje, když by to bylo pořád NE, tak by buď nikam nešel, nebo ho nechal v sandálkách i za deště.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.