| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Cyann, já si taky neumím představit, jak bych se podílela na placení s někým, kdo by přišel do mnou zajeté domácnosti.
Určitě to je těžké a zároveň takový křehký akt to nějak nastavit, zvláš´t pokud by se vše bralo spravedlivou půlkou, hlídalo se to...to hlídání na moje a tvoje může určitě vztah i poškodit...moje dítě, moje jídlo, ty se dlouho sprchuješ, moc splachuješ...často pereš - prala jsem svoje, tvoje...
Vlastně si neumím představit nemít společnou kasu pro naši domácnost, se kterou bychom hospodařili jako rodina.

Já bych se asi chlapa nejdřív zeptala, jak si to on představuje on a jaký má návrh a ten bych zvážila. Pokud by přišel s malým podílem, tak bych mu to řekla, pokud s větším, vítala bych to - přebytky by stejně zůstávali ve společné kase a využili by se jinak a zase pro všechny.
Je dobře, že se sám chce podílet (jinak by to asi dobře nešlo) a vzala bych do úvahy jeho představu. Není to samozřejmost, je spousta vyčůraných chlapů.

Pak bych zavedla společnou kasu (každý měsíc bychom tak vkládali svůj díl), ze které by se platilo vše pro nás, myslím, že je správné do "nás" zahrnout i dítě - prostě provoz domácnosti, jako byste byli spolu už od počátku...prostě jako rodina.
Do společné kasy investovat klidně i navíc nad dohodnutý rámec podle úvahy každý to, co je pro vás reálné pro provoz rodiny a zbytek nechávat na vlastních účtech - on pro své podnikání a ty pro případné horší časy...nebo dle úvahy na cokoliv - i časem třeba auto, dovolené, další výbavičku pro společné dítě....třeba se časem přestěhujete do jiného bydlení, vezmete se a zas bude vše jinak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.