| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Arien, jenže u těch sklonů k závislostem - to je asi jako kdybys dávala dítěti od malička malou štamprlku alkoholu, aby si zvyklo s ním zacházet. Je to podle mého něco, co opravdu malé děti mít nemusí a jednou se s tím zacházet stejně naučí nebo se s tím naučit budou muset. My jsme se taky naučili zacházet s TV, rádiem, herními konzolemi, videi... ~;) Pokrok tu je, oproti našemu dětství, ale neberu to tak, že vše musí být lepší a že ve všem musíme jít s dobou a všichni jak ovce.
Naše děti mají techniku doma taky, mobil, notebook, herní konzole, už jsem občas měla i cukání vzít tablet... ale opravdu vidíme, že třeba starší holka tu herní konzoly dostat neměla byť je super, že na ní nemůže hrát vše co by chtěla - žel to nezjistíš dokud ji doma nemáš... je to pro nás jen ke vzteku, téměř stále jí ji zabavujeme, protože si zapomíná na plnění povinností... ~Rv Ale je fakt, že když naše starší holka slyší, že jdeme hrát Agricolu nebo Dostihy a sázky... tak běží hrát s námi... ~R^

Já jsem spíše nešťastná z toho, jak děti tráví svůj volný čas. Bydlíme na maloměstě a opravdu žasneme, jak málo dětí je venku... posíláme děti na kola, koloběžky - ony jsou pořád spolu. Víš, jak jsme byli vděční když k sousedce důchodkyni přijely na celé prázdniny vnučky ve věku našich dětí - jedna z Itálie a jedna z vedlejšího města. Babička určila hodinu denně na tablet, mobily a TV měly jen večer a celý den byly holky venku. Úplně jsme viděli jak naše děti pookřály - okolo desáté ráno zazvonil domovní zvonek a holky šly buď do bazénu nebo vytáhly koloběžky, brusle, kola, míče a řádily venku. Když pršelo vyráběly náramky, korálky, hrály si s petch shopy (nevím, jak se to píše) ani jsme o nich nevěděli... do pozdních večerních hodin pořádaly venku v bazénu diskotéky... Samy naše holky říkaly, že to bylo super a už se těší, že vnučka z Itálie přijede v prosinci zase a vyhlížejí kdy dorazí k sousedce vnučka z vedlejšího města... Tohle stejné jsme viděli když přijela kámoška s dcerkou na návštěvu, kde jsou tablety tabu a jediné co je k dispozici je stolní počítač, ale to jen po dovolení se... holka je zvyklá si hrát venku, vymýšlí si hry doma... Přiznávám, že sama jsem zoufalá když starší holka oznámí, že za ní přijde spolužačka, protože vím, že se obě pověsí na mě a budou čekat vyrábění zábavy, jelikož doma nemáme tablet a kámoška si prostě jinak hrát neumí ~7~


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.