| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

no jo, sdílím tvoje stanovisko, jenže dohodnout se lze pouze tehdy, pokud se dohodnout chtějí obě strany. U nás to celkem funguje na té konzultační rovině - nemáme stejný styl, ale dokážem najít průsečík který vyhovuje oběma. A ano, častěji jsem to já, kdo má "potřebu" něco dozařídit nebo změnit, ovšem pokud bez emocí shrnu co proč a nač, relativně snadno dosáhnu toho že danou věc odsouhlasí (tj. sám by to neinicioval, ale nic zarputile nevetuje). A pokud potřebuju aby manžel danou věc přímo udělal (přivrtal, sestavil), nechám mu dostatečný časový prostor ale vždy se dočkám celkem bez připomínek.

U tvého muže snahu o dohodu nějak nevidím, když návrhy odmítá a sám nové nepřináší. Nebo má tak specifický vkus a potrpí si na něco konkrétního/extra, co se těžko shání? Někdo je ochoten čekat na svůj vysněný kus čehokoli do interéru (prostě až mu můza dá jednu štípanou a rozbřeskne se mu "to je ono!" - takovýho znám). Ale upřímně, já tzhle detailisty moc nemiluju, potřebuju žít tady a teď, ne 15 let čekat na ideální polici.

Nebo je zavilý odpůrce změn jako takových, nejen v interiéru (tj. má neměnný vkus v oblékání, v jídle, ve zvycích...), což pak znamená že radši nebude mít nic, než aby to měnil :-), to je taky na palici.

Tak buď bych se snažila zjistit, z čeho pramení jeho nechuť k obměnám (znamená to práci, přemýšlení, změnu zajetých pořádků, čekání na pravou designovou perlu či co), a pokud to není nic z toho, tak je to jen prudič :-). Tak bych si snažila vyjednat strategii do budoucna stylem "já vím že tě to nebaví, zatěžuje, rozčiluje, tak navrhuju abys to nechal na mě, stanovíme si jen rozpočet a budeš to mít bez starostí, neudělám žádný naschvál typu fialová kuchyně a růžový baldachýn v ložnici, neboj, budeš nakonec spokojený, uvidíš".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.