| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ze začátku manželství jsme se na všem domlouvali, pořád hledali kompromisy a pořád někdo z nás nebyl spokojený. Manžel, když jsem něco zařídila samostatně, s oblibou používal větu, že se tu necítí jako doma a že teda fakt neví, co s tím (bylo to až vyčítavý...). Když jsem chtěla něco přidělat, smontovat a podobně, byl to problém. Býval jsem z toho zoufalá, pořád jsem se snažila se s ním domlouvat, ale to nešlo, a když jsem něco udělala bez domluvy, tak to bylo taky špatně. Asi před čtyřmi pěti lety jsem se rozhodla, že když se s ním o tom domluvit nedá, tak to prostě přestanu řešit a začala jsem dělat změny sama, včetně montáží a podobných věcí. Trvalo to tak dva tři roky, až si najednou manžel uvědomil, že tady teda taky bydlí! ~:-D a že by se na tom tady měl podílet taky... No a od té doby čas od času někdo z nás udělá nějakou změnu, někdy se na tom domlouváme, někdy to prostě vyplyne jen jednomu z nás (častěji mně) a už neřešíme, co na to ten druhý. Děláme to tak, aby nám v tom pokud možno bylo všem dobře a ono to funguje. Ale klíčový tam skutečně byl ten moment, kdy si manžel uvědomil, že může ty změny dělat stejně jako je dělám já, a zároveň, že se ani angažovat nemusí, ale může.
Letos kompletně předělal zahradu a musím říct, že výrazně k lepšímu ~R^ Společně jsme předělali obývák, klukům jsme udělali nové pokojíčky, kuchyň jsem přeorganizovala a přeměnila celou já... a je nám tu čím dál příjemněji. Museli jsme se ale oba dva hodně osvobodit, abychom to spolu zvládli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.