| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď


Souhlasíte s růstem minimální mzdy? Je schválené zvýšení dostatečné? Bude motivovat lidi brát i ty nejhůře placené práce nebo naopak spousta míst zanikne? Jaké se odvíjí platby od minimální mzdy pro OSVČ a co to pro ně znamená? Dělali jste někdy za minimální mzdu?
Za sebe - ano pracovala jsem za mzdu pod hranicí té minimální, ve smlouvě jsem měla 6 000 Kč a zaměstnavatel mě doplácel do 8 000 Kč. A je to neskutečný, že už je to 8 let zpátky, kdy jsem vzala tu práci jako brigádu po mateřské a od té doby se minimální mzda téměř nehnula. Šlo o úklid. Nedokážu posoudit, jak zvýšení zasáhne zaměstnavatele, ale vyžít z i té navýšené minimální mzdy bude dost problém. Mimochodem, je to 8 188 Kč čistého, podle kalkulačky na netu. Jinak je mi jasný, že posuzovaných pracujících, kteří mají ve smlouvě uvedenou minimální mzdu, není moc, že je to dost zkreslený, protože už se mezi ně nepočítá např. ten, kdo má ve smlouvě 8 600 Kč.... I ten by si tedy měl "polepšit".


Lidé, kteří pracují za nejméně peněz, dostanou od ledna přidáno. Vláda Bohuslava Sobotky zvýšila v pondělí minimální mzdu v České republice z 8 500 korun o sedm stovek na 9 200 korun měsíčně. Nejnižší hodinová mzda se v příštím roce zvýší na 55 korun. Minimální mzdu se vláda rozhodla zvýšit i přes výhrady zástupců zaměstnavatelů. Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/vlada-zvysila-minimalni-mzdu-na-9200-korun-ffc-/ekonomika.aspx?c=A140915_095547_ekonomika_kop

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.