| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dost jsem nad tímto tématem přemýšlela, protože momentálně rozmýšlím o tom jak a kdy dětem začít dávat kapesné a jak je učit s ním zacházet.
Ale radu krom těch co tu padly asi nemám.

S tvými argumenty víceméně souhlasím.
Ale jen mne na tom zaujal jeden moment - nevím jak vlastně dítěti vysvětlit že dávání peněz jako dárku je špatné,a že je lepší koupit psací potřeby, když vlastně ona sama takto peníze od prarodičů dostává. Sama (správně) píšeš že se o ně nijak nezasloužila, a že hodnotu peněz nezná a asi s nimi ještě hospodařit prostě neumí.

Tímto nechci nijak kritizovat jak to máte doma nastavené, jen se pak asi nediv, že je dcera pak obdobným způsobem zase chce rozdávat. I když je to samozřejmě známka toho, že je hodná.

Jen je to pro mne asi i díky této diskuzi signál k tomu, že nebudu připouštět aby děti získávaly peníze touto formou, "jen tak", jako dárky apod. Nebo nevím jak jinak je vlastně "naučit" té hodnotě a tomu že to není obvyklá forma dárku (tedy v tomto věku, že)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.