| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

já teď naposledy dělala synovi k narozeninám piškotový dort, upekla jsem korpus jeden světlý a jeden tmavý do kulatý formy, tmavý vyšší a prořízla jsem ho a světlý nízký jako jednu vrstvu. Protože neumím dobře korpus na 2x proříznout. 2 šlehačky jsem vyšlehala na krém a jako druhou příchuť jsem rozvařila půl kila jahod, může být jiné výrazné ovoce a to jsem smíchala s jahodovým pudinkem a vznikl druhý krém. Po toho pudinku jsem ještě nakonec zašlehala trošku měkkého másla. Na každé patro přišla nejdřív vrstva toho pudinkového krému a nato dala vrstvu šlehačky. Dort je krásně vláčný, nic suchého do krku, pěkná vrstva krému. Zbylým krémem jsem opatlala celý dort, na něj rozválela pravou marcipánovou hmotu, kterou si sama doma obarvím. A pak z dalších připravených obarvených kousků marcipánu vytvářím na placato obrázek. To mi tedy zabere nejvíc času. Syn chtěl nyní udělat 2 dinosaury a jak dopadá na ně a Zemi meteorit~:-D, dceři vloni jsem dělala včelku Máju a předtím akvárium s rybkami, synovi třeba les a houby v trávě apod.
http://mojedorty.rajce.idnes.cz/Dorty#Akvarko_a_rybicky.jpg
takto na netu se třeba někde nechám inspirovat a pak zkouším. Trojrozměrné dorty mi prostě moc nejdou. Ale tak šikovná jako tato cukrářka tedy nejsem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.