| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak zrovna můj brácha je příklad "grázlíka", kterej to někam dotáhl. Dávám ho jako příklad žáčkům, kteří jsou zoufalí, že tohle jim prostě nejde, nemají na to buňky a tak.
On měl na základce čtverky z matematiky. Podle toho, co vím teď, bych řekla dyskalkulie, ale tehdy se na to nehrálo. S otcem se pravidelně učil, dřel, prostě dělal, co mohl. A prlízal se čtyřkama. Po základce šel do učení na pekaře, ale kvůlitomu, že mu začalo astma, toho musel nechat. Tak ho vzali na průyslovku, na obor technická administrativa (tam se neprášilo). Modlili jsme se, aby aspoň tou maturitou prolezl. Nakonec dal i matiku. A přišel s dotazem, jestli může na vejšku. Podal si přihlášku na obor, kde nepotřeboval matiku. Nevzali ho. Ale protože celou dobu studií své nedostatky zvládal pěkně obkecávat, zformuloval si sám odvolání a vzali ho. Teď už má dvě vysoké školy, které udělal naprosto s přehledem a s lepšíma známkama než já, která jsem na základce prolezla bez námahy se samýma jedničkama. On se prostě musel naučit dělat a pak už to zvládal A já narazila na vejšce na to, že jsem neměla ten pracovní systém a najednou to byl šok, už to nešlo samo.
Takže ono občas na tom dělení na úspěšné grázlíky a ušlápnuté holčičky něco bude.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.