| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Olgavo...pred tim uplne stejne jako ted...jen ta nemcina byla intenzivnejsi, neb zili obe babicky, tety a ty stare nemecke kamaradky, kam me babicka tahala na pokec~t~
Muj tata je narozeny pred valkou, za valky chodil do skoly /nemecke, i kdyz na protest proti fasismu chodil jeden rok do ceske, ale tam se trapil/. Moje mama je narozena spis zacatkem valky. Ale moje babicky a dedove se oboji narodili na zacatku stoleti. Mama se babicce narodila v 36 a tata druhe babicce ve 30.

Tebe to asi zajima z toho duvodu, jak se vlastne budou vyvijet obe tve deti, ze? Jsou dvojjazycne /vlastne troj/....
No vzdycky ten jeden jazyk trochu prevalcuje ten, ktery ma vyhodu danne zeme. Je to logicke. Pro deti je to ten, ktery pouzivaji kamaradi na ulici /vlastni postreh/.
Muj tata mel problem s tim nasim dialektem. Miluje ho, ac na nas taky mluvil hochdeutsch. Je turista a miluje Jizerky. On tam chodil taky proto, ze tam zila spousta mistnich a on si s nima mohl pokecat. Proste ten jazyk doslova vyhledaval. Ted jsou jine moznosti, takze si myslim, ze ten jazyk clovek nikde vyhledvat nemusi. Existuje tv, skype, a rychlejsi auta. ~:-D..jen mame teda s tatinkem trochu problem...uz me kdysi vnucval mistni literaturu, te starsi taky a u te mladsi cekam...pry aby mistni jazyk nevymrel. To prchame. Do tohodle se nam fakt nechce~t~
Ad..u me je to jeste trosicku malinko jinak. Muj deda /tata mamy/ se po valce /nebyl vysidlenej/ zrovna vratil do nemecka. Mel tam zbytek rodiny. Takze jsem tam mela cast rodiny co mluvila jen nemecky. U nas ta nemcina byla a je nutnost. Jinak bychom se s nima nedomluvili. A z toho duvodu jsem tlacila i do obouch jazyku sve dcery. Zatim se to vyplatilo. Obe mohou bez problemu zit/studovat/ tam a tady. Ta velka slovem a pismem oba jazyky, ta mala je na dobre ceste~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.