| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já tomu rozumím, my to tu máme podobné.

Já jsem zvyklá (z původní rodiny) na příjemné přátelské návštěvy, kde se nějaké ciráty s občerstvením nehrajou... aby spešl pro mě někdo kvůli dvouhodinové návštěvě vyvářel, to neznám. Ani aby se spešl chystaly chlebíčky a tak. Přijdu, dostanu příp. co doma mají, nebo nabídnou, že k večeři vařili to a to, a že jestli chci taky (třeba i primitivní jídlo, jako lečo, nebo francouzské brambory...)... NEbo namažou třeba jen chleba domácí paštikou a dají k tomu třeba okurku a papriku. Nebo v sezóně třeba misku s ovocem. Nebo se třeba potkáme, já se zeptám, jestli se můžem večer stavit na chvíli, že určtě mají jahody, tak že já vezmu zmrzlinu - tak přinesu zmrzlinu, oni vytáhnou domácí jahody a uděláme si pohár... Prostsě žádné štráchy. Když se teda ohlásí třeba holky, které jsem třeba rok neviděla, tak narychlovku udělám nějaké jednohubky nebo připravím maso na hození na (elektrický) gril a nějaké pečivo k tomu.

Muž naproti tomu je z rodiny hostitelské (asi jako zakladatelka). Takže - tady každá návštěva
a) nosí dary + my "musíme" kupovat dary příchozím (aspoň dětem) - tj. před návštěvou se nutně musí rychle skočit do hračkárny
b) se hostí jak na oslavě narozenin nejmíň, tj. "očekává se" pořádné jídlo - min. řízky, pečené maso, guláš... a krom toho něco sladkého + něco slaného - nějaké ty chlebíčky.
Tj. každá návštěva znamená
a) úklid
b) nákup prezentů
c) vyvařování.
Já to nechápu, přijde mi to naprosto uhozené. Moc mě mrzí, že se nemůžou známí s malou holčičkou stavit "jen tak", aby si naše děti pohrály, ve smyslu "šli jsme kolem, tak jsme se stavili", protože pak by hrozilo, že samozřejmě takhle ve velkém nic připraveno nebude.

Tj. pokud je kamarádka z rodiny a) jako já, tak nechápe, proč to děláš a má pocit, že to musí "oplácet" a to se jí nechce.
Jak já bych byla ráda, kdyby muž akceptoval, že návštěvy nemusí být o celodenním chystání občerstvení a stát hromadu peněz. Ale bohužel, tu se razí trend b) a jinak to nejde.
A to přijdou fakt třeba v 17 hodin, když se děti vyspí, a odchází třeba ve 20, aby děti mohly jít v pohodě spát. Já osobně si fakt myslím, že kafe, vínko a štrůdl, příp. nějaké rychlo-jednohubky by úplně klidně stačily.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.