| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zeptali jsme se za vás studentů z celé republiky, kolik peněz utratí za měsíc na vysoké škole. Načerpejte inspiraci nebo porovnejte své výdaje s jejich na následujících řádcích.

Jana, Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze, 2. ročník: Měsíčně utratím nejvíc za bydlení – přesně 3 910 korun. Nejsem z Prahy a jezdím na víkendy domů, cestování i s pražskou lítačkou mě vyjde přibližně na 800. Za jídlo a pití dávám kolem 1 500–2 000, nejvíc utrácím v restauracích. Za knihy do školy průměrně 100 korun měsíčně. Velkou položkou je i kulturní vyžití, zvlášť v Praze se večer v hospodě prodraží. No, a na oblečení a další zbytečnosti mi už většinou nezbude.

David, Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, 3. ročník: Za bydlení utratím v průměru tři tisíce, za kulturu dejme tomu 500 (hlavně kino). Za oblečení přibližně tisíc korun v průměru. Za hry a další nepotřebnosti, když spočítám průměr, to za poslední rok dělá asi pět tisíc na měsíc. Za jídlo a pití dám také přibližně pět tisíc měsíčně, včetně hospod.

Martina, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, 2. ročník: Moje výdaje se pohybují kolem 4 000 za měsíc, když nepočítám nájem. Lítačka na MHD stojí 260 a každý týden jezdím domů, takže za cestování dám kolem 800 Kč. Za cigarety utratím měsíčně kolem 700, za telefon kolem 250 korun. Výdaje za hospody se liší každý měsíc, ale je to mezi 400 a 1 000. Za jídlo utratím maximálně 2 000 – hlavně si vařím, případně chodím do menzy. Za oblečení a drogerii dám přibližně 500 korun. Všem dalším chudým studentům doporučuji doma o víkendu nakrást co nejvíce jídla, abyste přes týden ušetřili.

Miroslav, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně, doktorandské studium: Pokud se zrovna moc nevyžíváte v hledání ubytování, bydlíte na koleji, za kterou zaplatíte 100–180 Kč denně podle toho, jako moc je hodobožová. Já si po roce stráveném na kolejích našel menší byt, ve kterém bydlím dodnes. Měsíční režie je 5 000 Kč nájemné a 1 600 Kč inkaso. Za internet měsíčně platím 400–600 Kč podle toho, jak se zrovna O2 manažeři vyspí. Jídlo na měsíc stojí v Brně cca 2 000 Kč. Menu v restauracích jsou za cca 70 Kč, hlavní jídlo v menze za 40–80 Kč. Pokud máte rádi pivo, zaplatíte za jedno velké 30–40 Kč. Za čtvrtletní studentskou šalinkartu zaplatíte 685 Kč. Já osobně utratím za měsíc v Brně kolem 10 000 Kč.

Jakub, Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze, 5. ročník: Za bydlení utratím tři a půl tisíce. Na jídlo chodím většinou do menzy, za měsíc to vyjde na necelé 3 000. Za počítačové hry tak dvě stě, za ostatní zábavu tak přibližně tisícovku. Pak mám výdaje spíš nepravidelné za oblečení nebo koncerty.

Veronika, Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, 4. ročník: Moje výdaje měsíčně vychází okolo 10 500, pokud nemám nečekané položky typu ukradený mobil apod. Hlavními položkami je nájem – 4 300, jídlo kolem 3 000, cvičení 1 000 a pak drobotiny typu šalinkarty, piva a tak. Je to trochu děsivé počítat, protože v prváku to bylo o asi třetinu méně.

Libor, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, 2. ročník: Přesný přehled v tom nemám, ani ty částky radši nechci znát. Ale podle objemu peněz od nejvyššího k nejnižšímu je to: jídlo, nájem, alkohol, přítelkyně (pokud je to zrovna aktuální), cestování na rodnou Moravu, ostatní.

Miroslav, Pedagogická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, 3. ročník: Bydlím doma, takže ubytování platit nemusím. Koleje v Ústí ale stojí okolo 3 500 Kč na měsíc. Moje hlavní položka v rozpočtu je cestovné, za které dám přibližně 1 200 měsíčně. Pak telefon, za ten utratím asi pět set, stejnou částku dám za fitko. Potraviny mám často z domova, to platí rodiče, ale stejně venku za jídlo utratím kolem 1 000, když nepočítám nějaké to kafíčko, pivko… za to dám dalších přibližně 300 Kč. Za kulturu utratím jak kdy, ale průměrně je to kolem tří stovek. Ještě vlastně oblečení – to si nekupuji pravidelně, ale když to rozpočítám, vyjde to taky tak na ty tři stovky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.