Procestovala jsem mnoho muslimských zemí a ženy v burkách jsem viděla jen výjimečně, a to šlo o "turistky" ze SA. Většina žen v muslimském světě nosí v různých formách (více či méně konzervativní) šátek. Takže burky jsou záležitostí jen určité části muslimského světa.
Saudská Arábie a Emiráty jsou spíš extrém v rámci obrovského muslimského světa, a mimochodem jsem se dost často u muslimů setkala s názorem, že právě muže z těchto "ortodoxních" zemí považují za pokrytce. Protože např. cituji "doma jsou samá Alláh alláh, a když přijedou do Egypta/Tuniska tak tady jsou samé ženy a alkohol". Ono všechny muslimy fakt nejde házet do jednoho pytle.
A v té souvislosti bych podotkla že mnoho silně katolických zemí si také potrpí u žen na podobný "dress code", tedy určitý stupeň zahalenosti, zejména v Latinské Americe.
A nesetkala jsem se mezi obyčejnými lidmi-muslimy (s teroristy se nestýkám), s tím že by nerespektovali či pohrdali křesťanstvím. S tím jsem se nesetkala. Spíš nechápou ateismus.
To co předvádí nějací fanatici se přece nedá brát jako názor všech muslimů. Stejně jako např. názory členů IRA nelze přisuzovat všem křesťanům.
Muslimové třeba považují Ježíše i Abraháma za proroka. Nebo např. jeskyně kde se (údajně) narodil Abraham je známé a velmi navštěvované poutní místo muslimů (i těch "zaburkovaných"). Chodí se tam poklonit a modlit.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.