| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem reagovala na příspěvky, které by pokročilou agresi řešily agresí.

Pokud je to v takové míře, jak zakladatelka popisuje, tak podle mého, by takové dítě v běžné škole být nemělo, není to vhodné prostředí ani pro něj a není ani vhodné pro ostatní děti, aby tomuhle byly vystavovány, o tom žádná.

Otázkou je, jestli má rodina s dítětem jiné možnosti. Máme zákon o povinné školní docházce a zároveň o problémové děti se neumíme jako společnost postarat, nefunguje účinná pomoc pro rodiny, ani pro školy, psychologické poradny vystavují diagnózy, ale neznám takovou, která by aktivně spolupracovala se školou. Speciálních škol je málo.

Zkuste na to podívat ze širšího úhlu, třeba z pohledu rodiče, jehož dítě je problémové a nezapadá jakkoliv do systému. Ono se to snadno posuzuje z pozice rodiče bezproblémového dítěte, jistě, nikdo nechce, aby jeho dítěti bylo ubližováno, já ostatně taky ne.
Ale řešení není vůbec snadné. Sama mám ne úplně běžné dítě, naštěstí ne agresivní, ale i s ním jsou ve školském systému takové problémy, že si to někteří nedokážou ani představit. Odsuzovat je snadné, ale málokdo má konstruktivní řešení.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.