| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Prosím, mě nevadí, když kdokoli věří ve stvoření podle první knihy Mojžíšovy, nechechtám se tomu, poznal jsem lidi, který bibli věřili doslova a byli to pro mě opravdoví křesťané - následovníci Ježíšova učení, kteří měli to podstatné, víru, naději i lásku, zvlášť tu lásku. A bylo mi jedno, že třeba nevěřili v evoluci nebo tomu, že kdosi lítal ve vesmíru. Zkušenost mě ale poučila, že je taky dost lidí, co berou bibli doslovně, a právě to kladou na první místo: hlavní je pro ně věřit, že všechno, co se píše v bibli, se stalo doslova tak, jak to tam stojí. Budiž - to mi nevadí. V tom, co je zapsáno z Ježíšova učení, se o stvoření nic nepíše a Ježíš v tom klade důraz na úplně jiné věci. Ale ať každý klade důraz na to, co uzná za vhodné. Mě to vadí jen potud, pokud se při tom používají lži a polopravdy. Já si utvářím vlastní názor, četl jsem a čtu i odpůrce evoluce, a jejich "důkazy" typu Darwinova černá skříňka mě nepřesvědčily.

Darwinova víra se projevovala například v tom, co o ní on sám napsal.

A běžně tvrdím spoustu věcí, o kterých vědět nemůžu. Jako každý jiný člověk. Říkáme "bílá" květině, na jejíž okvětních plátcích nejspíš včely vnímají celou řadu barev. Veškerá naše slovní komunikace je ve své podstatě přeneseným významem. Jsme tedy v poznání omezeni vlastními smysly i způsobem, jak svoje poznání vyjadřujeme. Naše tvrzení jsou nanejvýš vyjádřením pravděpodobnosti, a omyly jsou spíš než co jiného stavem, kdy je pravděpodobnost tvrzení jednoho menší než pravděpodobnost tvrzení druhého.

Já se s tím spokojuju, určitá pravděpodobnost mi stačí. Jsem docela dobrej stopař - v žádným případě takovej, jako opravdoví stopaři, ale dokážu vystopovat zaběhlou krávu i z den starý stopy. Pokud vidím stopy, který maj takovej a takovej tvar a pokud jsou cejtit po krávě, předpokládám, že jsou od krávy, pokud jsou od sebe tak a tak vzdálený, tak a tak se překrývaj, vedou tudy a tudy, předpokládám, že usilovně běžela, kráčela nebo se pásla. Všechno jsou to domněnky a někdo klidně může tvrdit, že to vůbec nejsou kravský stopy, nebo že dělala něco úplně jinýho, ukazovat na rozpory v mých tvrzeních, nabádat, abych si opatřil informace z různých stran. V tomhle případě většinu toho rozhodne, jestli na konci stopy bude stát kráva nebo ne, i když pořád zbyde dost místa na polemiky o tom, jak se tam dostala, a někdo může pro mě za mě i tvrdit, že tam třeba doletěla, anebo že to vůbec není ta samá kráva, co se zaběhla, jenom je jí neuvěřitelně podobná. Já se spokojím, že jsem ji našel, s tím, že jednotlivý části způsobu, jakým jsem ji hledal, do sebe zapadaj, a že je to ta kráva, kterou jsem hledal. U evoluce jsme tu pomyslnou krávu na konci stopy nenašli a najít nemůžeme, aspoň pokud nedokážeme cestovat nazpátek v čase. To, co tvrdí zastánci evoluce, je pro mě stejně logickej systém, jako to stopování, čímž nemůžu tvrdit na sto procent, že je správnej. Ale pro mě je přesvědčivější než jiný.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.