| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám třídu, kde jsou 2/3 kluků a většina z nich je narozená mezi květnem a srpnem...neodkladová. V tomto období je to opravdu dítě od dítěte, zejména u klukků...holky jsou na tom lépe, jsou prostě pro zvládání školy lépe "vybavené", ta případná nezralost se jim zvládá snáz.

Takže k těm klukům. Mám tam kluky z konce srpna a jsou do školy připravení. Takových mít 30, učí se v té třídě skvěle. A není to o tom, že by něco uměli...ne, učí se písmenko po písmenku, počítat do pěti...ale jsou správně "nastartovaní" a školní činnost je prostě baví. A mám tam kluky květnové, červnové....a měli být ještě rok ve školce, protože nezvládají nic. A ze všeho nejméně školu jako takovou, ve světle toho učivo je prd, oni prostě ani nemají na to ho vnímat.

Takže pro mě rozhodující je, jestli tam je zájem o učení, jestli je dítě schopní učit se nové věci nejen ve spolupráci s dospělým jeden na jednoho (tedy že dospělý sedí u dítěte a dítě pracuje), ale jestli je schopné vnímat a reagovat na pokyny vydávané skupině (to poznají spíš ve školce), no a pak jak snáží zátěž, protože pokud na něj v první třídě nastoupí učitelka, která to požene dopředu a bude házet známkami v celé škále od října, bude to bezpochyby stres.

Jo a drobní jsou ti kluci skoro všichni.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.