| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zajímal by mne váš názor na následující situaci.
Dítě čerstvě na druhém stupni má dva zásadní zájmy, ve kterých vyniká a které ho baví. Jinak je to průměrný žák, poměrně dost líný, není ambiciózní (jen v tom, co ho zajímá).
Sám se mezi tím plácá a svádí "vnitřní boj". Baví ho oboje, ale v obou případech, ať už se rozhodne pro kterýkoli z těch dvou oborů, to bude znamenat dost práce. S tím víceméně počítá a myslím, že by byl ochoten do toho jít, jenže jedna je o něco náročnější.
Jde mi spíš o to, co pokládáte za praktičtější. Oba obory nejsou příliš lukrativní, pokud by v nich byl průměrný. Ta "věda" asi ani kdyby byl nadprůměrný, leda kdyby odešel z ČR a ani tak to moc růžově nevidím.
Přijde vám lepší řešení dělat "vědu" a nechat si umění jako koníček nebo naopak?
Já mu navrhuji, aby se zaměřil na umění, protože tam je větší šance vyniknout a slušně se tím živit a jako koníček si nechal vědu - ostatně vystudovat to může i "při zaměstnání"... ale zrovna včera jsem slyšela v nějaké reportáži, že většina rodičů děti od uměleckých oborů spíš zrazuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.