| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kamisi, naprosto souhlasím... Mám doma taky podobný kvítko - jakékoli trestání bylo naprosto neúčinné - bych ho totiž musela umlátit, aby přestal dělat tu kterou zakázanou činnost... naštěstí jsem na to přišla po jediném incidentu se žaluziemi - to mu byly cca 2 roky. Bylo jasný, že negativně to povede leda do pekel - takže jsem na to šla pozitivní cestou

V podstatě jsem to vyřešila tak, že jsem ho pořád chválila za to, co udělal dobře - byl maličký, takže za každou kravinu - tedy - ty jsi šikovný, jak jdeš se mnou hezky za ruku, ty jsi si pekně sedl - a teď obujeme boty ... ty jsi moc šikovný chlapeček, určitě pomůžeš mamince odnést nákup do kuchyně (nosil jednotlivé věci a rovnal je na linku) - pak pochvala, jak to krásně srovnal....
hodně jsem ho mazlila - měl to na povel - tedy pojď, uděláme mazli mazli - normálně jsem ho musela vymazlit, takovýhle tělesný kontakt co by bdělý sám od sebe skoro nevyhledával...

A bylo potřeba pořád myslet o 2 kroky dopředu co by asi mohl udělat - páč kdyby šlo něco udělat třemi způsoby, tak on zaručeně vymyslí další 2, které jsou ovšem o dost nebezpečnější... a tedy znamenalo to nenechat v jeho dosahu nic "ničivého" - od nevypratelných fixů,propisek, nůžek atp.

A taky ho pořád "zabavovat", aby nedělal krávoviny a třeba jenom v klidu šel za ruku - to znamenalo neustále mu něco vykládat, mluvit s ním - protože jen tak za ruku potichu a v klidu jít, toho prostě nebyl schopen...

Další věc - pomohlo, když jsem se s ním domluvila, že když bude chtít něco udělat, tak mi to nejdřív řekne/se se mnou domluví - on je dost puntičkář, takže se fakt ptal a ptá, v podstatě doteď, pokud je to něco "nového" - a ještě že se ptá - kolikrát vymyslí takový bejkárny - je mu 9 let...


Co se týče vany a lektvarů - na jsem mu pořídila "laboratoř" - nakoupila v DM barevné šumivé dětské tablety do vody a s tím si vyhraje - přiděluji na vyžádání půlky tablet - je to s nimi o dost lepší, než s nějakými blbými sprcháči...

Nicméně loni se mu dostala do pařátů skoro celá tuba a co myslíš? - nalil do ní vodu s tím, že ho fakt zajímalo, co to udělá.... jako - zajívavý to bylo i pro mě - to se musí přiznat - nicméně oznámila jsem mu cenu tuby (asi 50kč) a to, že tímto má tak na 3 měsíce s tabletama utrum, páč zatím ještě nekradu...

Jinak - některé jeho "top":

... na zeď v obýváku v cca 3 letech napsal tužkou nádherné jedničky různých velikostí do veliksot tak cca 15 cm - fakt ale krasopisně - až jsem se divila - bylo vymalováno naštěstí duluxem, takže jsem to dostala bez problémů dolů houbičkou a trochou vody s mýdlem

... rohovou sedačku ve smetanové barvě (imitace broušené kůže)objel propiskou (moje chyba, že byla v dosahu) asi 8x kolem dokola - stojí v prostoru - dělal koleje - zastihla jsem ho, když už dělal pražce a měl půlku hotovou. Mmch. trochu to byla moje chyba, protože na mě volal - mami, dělám koleje - a já na něj, jo, dělej, já se pak přijdu podívat.... a vařila jsem v kuchyni oběd, aniž bych se šla podívat JAK je dělá... Naštěstí jsem to dostala bezezbytku dolů Wanischem na čalounění /od té doby na něj nedám dopustit/.

... v 5-ti letech "rozkousal" svoji čepici na plavání - manžel ji sebral ze šňůry a položil na sedačku, i když jsem mu říkala, že pokud ji bude ze šňůry brát, tak aby ji uklidil k věcem na plavání - nějak mi přišlo, že je z takového "žvejkačkového" matroše, že by mlaďasovi neměla jen tak přijít do ruky ...

spoustu věcí mu ale umožním realizovat neškodným způsobem - třeba měl nutkání něco házet z balkónu - bydlíme v 5-tém patře, pod domem je trávník a keře - takže vždycky spolu házíme dolů lístečky z kytek a koukáme, jak se různě točí (nejprv obejdeme kytky v bytě a obereme suché a ovadlé), nebo nasbíráme z javorů "nosy" a ty pouštíme.... nebo dostane kalíšek s trochou vody a tu pak po trošce lije dolů a kouká, jak se rozpadá na drobounké kapičky.... atp. atp....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.